Produktová poradna

Dávkování vápníku a vitamínu D při kojení a bezmléčné dietě

Dobrý den, mám bezmléčnou dietu a zároveň kojím syna. Už nějakou dobu beru tento produkt, ale nejsem si jistá dávkováním. Dnes jsem od lékaře zjistila, že bych měla přijmout 1000-1500 mg vápníku a 1000 mj D3.
Můžete mi prosím poradit s dávkováním? Také prosím, jestli můžu brát zároveň hořčík, nebo s nějakým časovým odstupem. Moc děkuji. Kamila

Odpověď:

Dobrý den,

dle dávkování od Vašeho lékaře byste měla brát 5-7 kapslí tohoto produktu pro pokrytí vápníku. Pro dobré vstřebávání jej užívejte ve více dávkách, kdy jedna dávka jsou max. 2 kapsle. Tzn. 2 kapsle například 3x denně při jídle, zároveň tu poslední dávku je také vhodné vzít před spaním. Z množství této dávky byste zároveň přijala 500-700 IU vitamínu D3. K tomu doporučuji pro doplnění ještě liposomální vitamín D3 + K2 – ten obsahuje v jedné kapsli 960 UI – tu můžete brát obden. Hořčík užívejte s odstupem 2-3 hodiny, mohl by snižovat vstřebávání vápníku.

V případě dalších dotazů jsem k dispozici na [email protected].

S přáním krásného dne

Nikol

Něco pro vás máme

Zajímají vás i jiné informace ohledně zdravého životního stylu?

Pokud chcete získat více informací o zdravém životním stylu zkombinovaném s kvalitními doplňky stravy zvyšujících výkon, dlouhověkost, imunitu a celkové zdraví, stáhněte si zdarma našeho průvodce:

JEN PRO ADMINY A ZÁKAZNICKOU PODPORU

Odpovědět na dotaz

Při uložení formuláře zaškrtněte, zda se má po uložení odeslat e-mail s odpovědí tazateli dotazu.